• Греція вже у вересні !!!


СТОЛИЦЯ - Анкара.
НАСЕЛЕННЯ
У момент утворення Турецької республіки чисельність її населення була визначена в 12'532 тис. чоловік. Усього в країні проведено 12 переписів. З 1927 року населення Туреччини виросло в 4,4 рази, причому тільки з 1950 по 1985 роки - в 2,5 рази. Швидке зростання населення, який перевищив у 2005 році 73 млн., залишається важливою проблемою країни. Розподіл жителів по території Туреччини вкрай нерівномірно. Порядку 64% проживає в містах. Найбільш густо заселені узбережжя Мармурового і Чорного морів, а також райони, прилеглі до Егейського моря. Самий густо населений місто - Стамбул і самий малонаселений - Хак'ярі. Основне населення країни - турки. У країні ще проживають понад 25 національних меншин - араби, греки (близько 2 тис.), черкеси, вірмени (близько 45 тис.), євреї, грузини, лази і т. д. На південно-сході країни живуть курди, корінні жителі Анатолії , їх близько 10 млн. чоловік. Уздовж сирійського кордону проживає близько мільйона арабів, в мулі Мардін - 20 тисяч сирійсько-православних християн, які говорять арамейською мовою.
Менше половини населення країни зайняті в сільському господарстві, 35% - у сфері послуг, близько 15% - промисловості.
Географія
Туреччина розташована в східній півкулі. Її площа (включаючи внутрішні водойми) становить 779 452 кв. км. Частина території Туреччини - 97% - розташована в Азії і 3% - в Європі. Азіатська частина називається малою Азією, Анатолією, Європейська - Східної Фракією, або Румелії.
У Стамбулі проходить кордон між Європою та Азією. Міст через Босфор і символічно, і, що називається, матеріально з'єднує дві частини світу. У південній частині Босфору і бухти Золотого Рогу (Мармурове море) розташований один з найкрасивіших міст світу і найбільше місто Туреччини - Стамбул (колишній Константинополь).
Велика частина Туреччини омивається морями: Чорним - на півночі, Мармуровим і Егейським на заході, Середземним - на півдні. Північне узбережжя Туреччини омивається двома морями - Чорним і Мармуровим, південне - Середземним, західне - Егейським. Загальна довжина сухопутних кордонів - 2578 км, морських - 8333 км.
КЛІМАТ
На всьому узбережжі Туреччини переважає середземноморський і субтропічний клімат з жарким сухим літом, дощовою зимою і м'якими міжсезоннями. Улітку стовпчик термометра на південному узбережжі піднімається до 45 ° C і навіть вночі не опускається нижче 30 ° C. А ось восени, в так званий оксамитовий сезон, погода в Туреччині сильно залежить від регіону. На західному узбережжі холодає раніше. Так що в Мармаріс і Бодрум останні рейси туроператорів відлітають в першій декаді жовтня. А ось частина південного узбережжя захищена від вітрів горами, і там купальний сезон триває майже до кінця жовтня.
МОВА
Сучасний турецький мова склалася після утворення Турецької Республіки на основі народної мови Анатолії старотюркского і центральноазіатських тюркських мов з великою кількістю запозичень з французької та італійської лексики.
Мовна реформа мала на меті виключити з турецької мови поширені перш слова і мовні конструкції арабського і перського походження. У 1928 році за ініціативою Ататюрка арабський алфавіт був замінений латинською. У деяких випадках з характерним турецьким вимовою.
У сучасній Туреччині арабський алфавіт використовується тільки для арабської мови в мечетях, школа Корану, на предметах культу і сувенірах. Писати по-турецьки арабськими літерами заборонено законом.
На турецькому мовою в світі говорять близько 150 млн. чоловік. У курортних зонах досить добре поширена німецька мова, дещо гірше англійська (серед туристичного персоналу курортів Егейського моря).
Релігія
У Туреччині релігія законодавчо відокремлена від держави і свобода віросповідання гарантована кожному жителю країни. Більшість населення країни сповідує іслам: ханафітського мазхаб, і матурідізм. Також надзвичайно розвинені ісламські братства - тариката. Є послідовники шафіїтського мазхаба, в основному курди. Діє велика кількість мечетей - 78 000. Крім того, зареєстрована 321 громада - різних християнських розмов і напрямів, 36 іудейських синагог.

ПОЛІТИЧНИЙ СТАН
парламентська республіка
ВАЛЮТА
Нова Турецька Ліра
ЧАС
+ 2 година/+3 (літній час).

uTemplate
Безкоштовний хостинг uCoz